Резултати Конкурса за финансирање и суфинансирање проjеката из области савременог стваралаштва у Републици Србиjи у 2014. години

Чланови комисија:

Сценско стваралаштво и интерпретација

Позоришно стваралаштво

1. Др Иван Меденица, позоришни критичар, професор Факултета драмских уметности у Београду;

2. Ивана Димић, драматург

3. Стеван Копривица, позоришни редитељ, професор Факултета драмских уметност у Београду;

4. Дамјан Кецојевић, драмски уметник

5. Петар Михајловић, драмски писац.

 Уметничка игра

1. Ана Павловић, балетска уметница;

 2. Јелена Кајго, балетски педагог и критичарка

3. Исидора Станишић, балетски педагог и кореограф;

4. Константин Тешеа, балетски уметник и педагог;

5. Даница Араповић, балетска уметница и кореограф.

 

Кинематографија и аудио-визуелно стваралаштво

1. Мирољуб Вучковић, Филмски центар Србије;

2. Горан Марковић, филмски редитељ, професор емеритус Факултета драмских уметности у Београду;

3. Милан Влајчић, филмски критичар, публициста и колумниста;

4. Зоран  Симјановић, филмски, позоришни и телевизијски композитор;

5. Мирослав Могоровић, филмски продуцент, члан Националног савета за културу.   

 

Књижевност и издавачка делатност (за подобласти: периодичне публикације, књижевне манифестације и награде, капитална дела на српском језику из области културе)

1. Проф. др Зоран Пауновић, Филолошки факултет у Београду;

2. Проф. др Илдико Ерден, Филозофски факултет у Београду;

3. Мр Драган Пурешић, начелник Одељења за издаваштво и пласман књиге, Народна библиотека Србије

 4. Др Весна Матовић, Институт за књижевност и уметност.

 5. Ласло Вегел, књижевник;

 

Уметничка музика

1. Мр Асја Радоњић, уредница програма у Београдској филхармонији;

2. Мр Ања Ђорђевић, композитор, извођач и музички критичар;

3. Драгана Пантић, музиколог;

4. Иван Илић, диригент;

5. Марија Адамов, музиколог.

           

Област визуелних уметности, мултимедије и архитектуре

1. Проф. др Јерко Денегри, тероретичар и историчар уметности;

2. Станко Црнобрња, филмски и телевизијски редитељ и продуцент;

3. МА Вук Даутовић, историчар уметности, сарадник, предавач и докторанд на Одељењу за историју уметности Филозофског факултета у Београду;

4. Јован Чекић, професор Факултета за медије и комуникацију Универзитета ,,Сингидунум`` у Београду;

5. Јован Деспотовић, историчар уметности, ликовни критичар, уредник Трећег програма Радио Београда.

                      

Област изворног, народног и аматерског стваралаштво

1. Проф. др Оливера  Васић, Факултет музичких уметности у Београду;

2. Проф. др Димитрије Големовић, Факултет музичких уметности у Београду;

3. Доц. др Данијел Синани, Филозофски факултет у Београду;

4. Мр Маша Вукановић, Завод за проучавање културног развитка;

5. Горан Митровић,  првак Националног ансамбла „Коло“;

            

 Област културне делатности деце и за децу и младе

1. Весна Петровић Урошевић, психолог, директор фестивала „Звездариште“;

 2. Љубица Бељански Ристић, некадашњи директор Центра за културу „Стари град“

    и „Школигрице“;

3. Мирјана Прокић, музички педагог;

4. Нана Раденковић, продуцент;

5. Бранко Милићевић, драмски уметник.

            

Област научноистраживачке и едукативне делатности у култури

1. Проф. др Мариела Цветић, Архитектонски факултет у Београду;

2. Проф. др Невена Даковић, Факултет драмских уметности у Београду;

3. Проф. др Адријана Марчетић, Филолошки факултету у Београду;

4. Проф. др Новица Милић, Факултет за медије и комуникацију Универзитета ,,Сингидунум`` у Београду;

5. Мр Слободан Мрђа, социолог, Завод за проучавање културног развитка.

   

Област културне делатности националних мањина у Србији

1. Др Биљана Сикимић, виши научни сарадник Балканолошког института САНУ;

2. Мр Милина  Склабински, директорка Завода за културу војвођанских Словака;

3. МА Драган Ристић, уметник и позоришни продуцент;

4. Мирослав Кавежди, Завод за културу Војводине;

5. Фахрудин Кладничанин, члан Академске иницијативе „Форум 10“ у Бујановцу.

         

Област културне делатности особа са инвалидитетом

1. Александар Богдановић, ДЕС Београд, Државна компанија за запошљавање особа са инвалидитетом, Београд

2. Дина Радоман, позоришна редитељка;

3. Марко Стојановић, драмски уметник;

4. Весна Петровић, председница Републичког удружења Србије за помоћ особама са аутизмом:

5. Милка Дамјановић, пројект менаџер и евалуатор већег броја међународних пројеката у области социјалне политике и запошљавања

 

Област превода дела српске књижевности на стране језике

1. Проф. др Владислава Гордић-Петковић, Филозофски факултет у Новом Саду ;

 2. Проф. др Михајло Пантић, књижевник, Филолошки факултет у Београду;

 3. Ивана Николић, библиотекар – саветник, Народна библиотека Србије,

4. Саша Јеленковић, књижевник, уредник издавачке делатности и културних програма у Матичној библиотеци ,,Светозар Марковић`` - Зајечар;

5. Милош Константиновић, књижевни преводилац с француског језика, председник Удружења књижевних преводилаца Србије.

 

Културна делатност Срба у иностранству

1. Проф. др Душан Иванић, Филолошки факултет у Београду;

 2. Др Ђорђе Костић, научни саветник, Балканолошки институт САНУ;

3. Др Миодраг С. Матицки, председник Скупштине Вукове задужбине;

4. Татјана Гарчевић, саветник у Канцеларији Владе Републике Србије за дијаспору;

5. Срђан Тешин, књижевник.

          


Lowest Price Cialis Sold Online Cheap Cialis

Buy Generic CialisErectile Dysfunction Pills

Buy Sildenafil Buy Cialis without prescription Buy Cialis

Cialis Price Order Cialis Order Cialis Generic