„Министарство културе и информисања и Универзитет обавезали су се да заједничким снагама раде на проналажењу одговарајућих институционалних оквира унутар којих би се развијали пројекти важни за српску културу и уметност“, изјавио је министар Вукосављевић.
Протокол утврђује оквирне видове и услове дугорочне сарадње, и отвара могућности за стварање специфичних видова сарадње обе стране, уз уважавање обостраних интереса на принципу равноправности и савесности, као и уз обавезу поступања по стандардима уметничког и уметничко-истраживачког рада.
„Верујемо да ћемо кроз овај вид сарадње подстаћи и рад факултета, дати афирмацију професорима и студентима који држе овај Универзитет на високсоком стручном и професионалном нивоу, а да ће и културна политика и наступи Србије у иностранству имати један снажан концепцијски, уметнички и културолошки израз“, рекао је министар.
Области заједничке сарадње две институције обухватају промовисање аутентичних уметничких стваралаца, теоретичара и научника у области културне политике и уметности, формирање заједничких радних тела, подизање нивоа професионалних капацитета и едукацију запослених у установама културе у условима нових дигиталних комуникација и маркетинга, заједничку организацију уметничких манифестација.
„Јако је важно за културу једне земље да она има једну хомогену слику, да не буде везана само за једну престоницу, или за само један град. Алумни нашег универзитета данас живе на широком простору наше земље. Једана врста организације „Мрежа алумнија“, која би била у координацији са Министарством културе и информисања, у оквиру пројекта Градови у фокусу, може довести до подизања општег културног нивоа наше земље“, казао је овим поводом ректор Универзитета уметности проф. др ум. Милета Продановић и напоменуо да је министар Вукосављевић трећи пут „под њиховим кровом“, док су његови претходници пратили „из далека“ рад овог Универзитета.
“Универзитет уметности је прва и најбоља адреса на коју ће се Министарство у будућности обраћати за решења која треба да буду стандардизована, универзална и на високом уметничком нивоу, а везана за визуелни идентите”, закључио је министар Вукосављевић.